MONTENEGRO BASKET 2018

Naši košarkaši su učestvovali na Međunarodnom turniru košarkaša u kolicima “MONTENEGRO BASKET 2018”. Turnir se odigrao u Igalu od 13 do 15 aprila u organizaciji Kluba košarkaša u kolicima “Paramont” a pod pokroviteljstvom opštine Herceg Novi. Na turniru su učestvovale četiri ekipe košarkaša u kolicima: “Singidunum” iz Beograda, “3K Sarajevo” iz Sarajeva, “Vodice” iz Vodica i ekipa domaćina “Paramont”. Turnir se odigravao po bod sistemu.

Prvog takmičarskog dana u prvoj utakmici naši košarkaši odigrali su protiv ekipe domaćina. Od samog početka nametnuli smo jak ritam i slavili sa rezultatom 57:43 (20:06,10:07,17:12,10:18). Za naš tim nastupali su: Jovanović 2p, Mitrović , Vukašinović 10p, Pajević 4p, Ćirković 24p, Likić, Jeremić 12p i Plazačić 3p.

U drugoj utakmici protiv ekipe “Vodica” vođena je prava borba. Naši igrači su bolje otvorili utakmicu i prvu četvrtinu dobili sa osam poena razlike, ali ni ekpia vodica se nije predavala pa je u drugoj rezultat vratila u egal. U nastavku se igralo koš za koš do sredine polednje deonice. Tada su naši igrači iskoristili par grešaka protivnika i uspeli da naprave nedostižnu razliku i na kraju zasluženo slave sa 54:44 (16:08, 08:15, 11:12,19:09). Za naš tim nastupali su: Jovanović, Mitrović , Vukašinović 8p, Pajević 18p, Ćirković 13p, Likić, Jeremić 15p i Plazačić .

U trećo utakmici sastale su se ekipe “Vodica” i “Paramonta”. Pobedila je ekipa “Vodica” rezultatom 64:44.

U četvrtoj utakmici sastali smo se sa ekipom “3K Sarajevo”. Pobedila je ekipa  “3K Sarajevo” rezultatom 80:50 (15:12,25:22,20:11,20:15). Za naš tim nastupali su: Jovanović, Mitrović , Vukašinović 4p, Pajević 15p, Ćirković 13p, Likić, Jeremić 18p i Plazačić . Naši igrači su pružili dostojan otpor u prvom poluvremenu koje su sarajlije dobile sa šest poena razlike. U drugom poluvremenu naši momci su ostali bez snage i u ovom momentu nisu mogli više. Bez obzira na visok poraz naša mlada ekipa je pokazala da može da se nosi sa mnogo iskusnijim ekipama. Najviše raduje pristup utakmicama svih igrača koji su na terenu ostavili i poslednji atom snage.

U petoj utakmici sastale su se ekipe “3K Sarajevo ” i “Paramonta”. Pobedila je ekipa “3K Sarajeva ” rezultatom 59:50.

Drugog takmičarskog dana u šestoj utakmici sastale su se ekipe “Vodica” i “3K Sarajevo”. Pobedila je ekipa “3K Sarajeva ” rezultatom 53:49.

Konačan plasman:

I mesto: KKK “3K SARAJEVO”

II mesto:KKK “SINGIDUNUM”

III mesto:KKK “VODICE”

IV mesto:KKK “PARAMONT”

Turnir je zasluženo osvoila ekipa “3K SARAJEVO”. Domaćinu sve pohvale na organizaciji i gostoprimstvu.